понеделник, 23 октомври 2017 00:32:03
Бит Фест

Плусинфо: Утре на „Бит фест“ стартува драмскиот фестивал за деца „Битолино“

Admin Bitola август 5, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Плусинфо: Утре на „Бит фест“ стартува драмскиот фестивал за деца „Битолино“
Плусинфо: Утре на „Бит фест“ стартува драмскиот фестивал за деца „Битолино“

Монодрамата „Лола“ во режија на Софија Ристевска, утре во 20 часот ќе биде изведена на летниот културен фестивал во Битола, „Бит фест“. Во претставата игра Македонка Илиевска, а текстот е работен по вистинити и документирани материјали за позицијата на жената во современото македонско општество, што ги обработила режисерката.
Еден час подоцна на летната сцена во „Тумбе кафе“ концерт ќе одржи рок групата „Пикасо бенд и Ултрасоник“.
Утрешната програма на „Бит фест“ ќе понуди и почеток на интернационалниот детски театарски фестивал „Битолино“ кој ќе се одржи во големата сала на Центарот за култура со почеток во 17.30 часот, а кој ќе трае до 7 август. Во текот на утрешниот ден во рамки на фестивалот ќе се одиграат две претстави. Првата која ќе почне во 17.30 часот доаѓа од Приштина и е во продукција на „Додона театар“ и е насловена како „Кучето што не знаеше како да лае“, а ќе биде изведена на албански јазик. Во 19 часот, пак, ќе биде одиграна претставата „Трите прасиња“ во продукција на театарот „Ариел“ од Софија, а изведбата ќе биде на бугарски јазик. Претставите се предвидени за деца на возраст од над три години.
Во тек е и изложбата „Прва балканска колонија на ракотворби“ во организација на здружението на граѓани „Астерион Галери“, а која е поставена во Офицерскиот дом. На поставката свои рачни изработки изложуваат ученици од Битола, Скопје, Куманово, Струмица, но и од Србија, Албанија и Грција. Секој ден во рамки на колонијата свои ракотворби изложуваат нови ученици. Поставката ќе трае до 7 август.

http://www.plusinfo.mk/vest/101517/Utre-na-Bit-fest-startuva-dramskiot-festival-za-deca-Bitolino

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-