среда, 23 август 2017 04:21:02
Бит Фест

Плусинфо: Празнична викенд програма на „Бит фест“

Admin Bitola август 2, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Плусинфо: Празнична викенд програма на „Бит фест“
Плусинфо: Празнична викенд програма на „Бит фест“

Во рамки на „Бит фест“, утревечер во 18 часот, на плоштадот „Магнолија“, ќе биде изведена „Македонска етно венчавка“ од ЦЕНТИФ„Етно – Илинден“, а во 20 часот во културниот центар „Магаза“ ќе биде отворена изложба на везови од мариовскиот крај, насловена како „Ресачка“. На неа премиерно  ќе бидат презентирани 20 рачно извезени македонски народни везови од мариовскиот крај. Носители на изложбата се членовите на ЕТНОКРЕАТИВ ЈП & ПЈ: Јулијана Петровска и Павлина Јовановска, креативци, со долго кретивно искуство.

Во 21 часот во Пацио-Музеј ќе биде изведена „Да се убие себе во себе“ од Доне Донев, монодрама посветена на Методија Андонов Ченто. Во неа се зборува за животот и делото на Ченто, од неговото раѓање сè до затворањето и пуштањето од затвор на две години пред неговата смрт.

Во сабота, пак, на „Бит фест“ че се промовира книгата „ Девојката со сонце во очите“ од Ана Жежовска, а во 22 часот, во Стара чаршија, ќе има концерт и промоција на видео материјал  на групата „Паркети“. Во дворот на Домот на АРМ во 20 часот ќе биде отворена „Прва балканска колонија на ракотворби“од здружението „Астерион Галери“, каде ќе бидат изложени бижутерија, плетени капи, рачно ткаени марами, предмети од глина, кожа, дрво , украсна хартија и оригами, украсни кутии и маски, корпи за секојднева употреба, сувенири…

Последниот ден од празничниот викенд, во недела, во 11 часот во мала сала во Центарот за култура ќе има работилница за филм „Зад филмската камера“, а на Хераклеа во 21 часот е закажан концерт на детска музика „Си до хитс“.

http://www.plusinfo.mk/vest/101315/Praznichna-vikend-programa-na-Bit-fest

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-