недела, 22 октомври 2017 21:01:07
Бит Фест

Плусинфо: ГАЛЕРИЈА КУД „Илинден“ најуспешна фолклорна група

Admin Bitola август 3, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Плусинфо: ГАЛЕРИЈА КУД „Илинден“ најуспешна фолклорна група
Плусинфо: ГАЛЕРИЈА КУД „Илинден“ најуспешна фолклорна група

Битола во духот и фолклорската традиција на празникот Илинден. Деновиве во овој град во рамки на „Битфест“ се одбележува празникот со низа активности, а вчера беа доделени наградите на Републичкиот фестивал на народни песни и игри „Илинденски денови“ чија финална вечер се одржа во античкиот театар Хераклеа.
Вчера вечер, во присуство на голем број битолчани и пред градоначалникот, Владимир Талевски, штипскиот „Градски хор“ го доби признанието за најуспешна група што презентира староградски фолклор, додека културното уметничкото друштво „Илинден“ од Битола ја доби наградата за најуспешна фолклорна група која на фестивалот презентираше изворен фолклор.
Програмата посветена на најголемиот македонски национален пранзик продолжува и денеска со „Македонска етно венчавка“, настан кој ќе се изведе на плоштад Магнолија во Битола со почеток во 18 часот. Во 20 часот ќе следи отворање на изложбата на везови од мариовскиот крај, а во 21 часот во Пацио музеј ќе се изведе монодрамата посветена на Методија Андонов – Ченто, „Да се убие себе во себе“, во режија и во игра на Доне Донев.

http://www.plusinfo.mk/vest/101390/GALERIJA-KUD-Ilinden-najuspeshna-folklorna-grupa

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-