понеделник, 21 август 2017 17:51:12
Бит Фест

Плусинфо: ГАЛЕРИЈА Етно венчавки во Битола по примерот на Галичка свадба

Admin Bitola август 5, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Плусинфо: ГАЛЕРИЈА Етно венчавки во Битола по примерот на Галичка свадба
Плусинфо: ГАЛЕРИЈА Етно венчавки во Битола по примерот на Галичка свадба

Надоврзувајќи се на државниот празник Илинден, Битола деновиве веќе трета година ја организира битолската етно венчавка во која младенците облечени во народни носии се венчаваат во црква и дефилираат низ градот во стилот на Галичката свадба.

 

Етно венчавката ја организира Центарот за едукација и негување на традициата и фолклорот Етно Илинден од Битола, со поддршка од МПЦ, од Владиката Петар и од општината Битола. Дел е од програмата на „Бит фест“ и е наменета за оние парови кои не можат да си го дозволат трошоците за обична свадба како и за оние кои стапиле во граѓански брак во времето кого црковните бракови биле омаловажувани и критикувани, известува „Тера“.

 

Пријавените брачни парови ќе се венчаваат во неколку цркви во Битола, а низ Широк сокак три дена се презентираат старите традиции и обичаи.

http://www.plusinfo.mk/vest/101475/GALERIJA-Etno-venchavki-vo-Bitola-po-primerot-na-Galichka-svadba

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-