петок, 22 септември 2017 04:51:53
Бит Фест

Плусинфо: „Дива“ премиерно во битолскиот театар во рамки на „Бит фест“

Admin Bitola јуни 21, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Плусинфо: „Дива“ премиерно во битолскиот театар во рамки на „Бит фест“
Плусинфо: „Дива“ премиерно во битолскиот театар во рамки на „Бит фест“

На сцената на Народен театар Битола овој понеделник во 20 часот премиерно ќе се изведе претставата „Дива“ по текст на Маријана Нола, а во режија на Софија Ристевска. Претставата е во рамки на битолското културно лето „Битфест“ и е во продукција на Народен театар и Општина Битола.

– Во ова време на либерален капитализам, кога парите го организираат и структуираат човекот, се поставува генералното прашање, дали кариерата или семејството се есенцијата и смислата на животот? Дали на овој век на материјални придобивки, личната и семејната среќа ќе го има приматот врз борбата за финансиски успех? Дали семејството  е сепак поважно од се? – се прашањата кои ги поставува режисерката.

Во постановката играат Елена Мошевска, Маја Андоновска и Огнен Дранговски. Сценографијата е на Валентин Светозарев.

http://www.plusinfo.mk/vest/96464/Diva-premierno-vo-bitolskiot-teatar-vo-ramki-na-Bit-fest

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-