недела, 22 октомври 2017 21:05:23
Бит Фест

Плусинфо: Битолчани утре ќе го извадат градското минато од фиоките

Admin Bitola јули 18, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Плусинфо: Битолчани утре ќе го извадат градското минато од фиоките
Плусинфо: Битолчани утре ќе го извадат градското минато од фиоките

Во рамки на тридневниот фестивал „Локум фест“, кој е дел од програмата на „Бит фест 2013“, утре со почеток во 20 часот на плоштадот Магнолија во Битола ќе биде организирана „Антикварница на отворено“ на која битолчани ќе ги изложат своите старини, артефакти и предмети од битолското минато стари и по 100 години кои граѓаните ги чувале во своите фиоки.

 

Посетителите на „Локум фест“ ќе имаат можност да уживаат и во Саемот на ракотворби, каде ќе можат да погледнат рачно направени предмети инспирирани од нашата богата култура и традиција, а изложбите ќе бидат придружени и со музиката на BЈОNKО CОPENHAGEN CHALGIJA од Данска, DJ PAUILISTA од Норвешка и „Сирма Војвода“ од Битола. Девојки, пак, облечени во староградска облека ќе се обидат да ја доловат Битола некогаш.

 

Освен настаните на „Локум Фест“, програмата на „Бит фест“ утре продолжува со „Креативниот арт фестивал – Биосфера“ со работилници за ракотворби кои ќе се одржат на Летната сцена Тумбе кафе во 21 часот, а претходно, во 20 часот, ќе биде отворена изложбата на фотографија „Хераклеа“ од Дражен Брачиќ-Магаза.

http://www.plusinfo.mk/vest/99545/Bitolchani-utre-kje-go-izvadat-gradskoto-minato-od-fiokite

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-