недела, 22 октомври 2017 20:59:40
Бит Фест

Плусинфо: Битола се загрева за „Бит фест“

Admin Bitola јуни 22, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Плусинфо: Битола се загрева за „Бит фест“
Плусинфо: Битола се загрева за „Бит фест“

На осум локации низ Битола, на кои настап имаа музички состави како „Распеани прилепчани“, „Кабадаја бенд“, „Калабалак“ и исклучителните „Фолтин“, вчера беше одбележан Солстис – меѓународниот празник на музиката како своевидна увертира кон  осмото издание на битолскиот фестивал „Бит фест“. Солистис е празник се слави во 340 градови во светот од вкупно 110 држави, Франција го празнува од 1982 година, а Битола по 11-ти пат.

Низ градот синоќа од 20 часот до 01.00 по полноќ прозвучеа звуци на етно, поп, рок и пред голем број посетители, јавуваат организаторите. „Солстис – празник на музиката“ е увертира во најдолгото  културно лето „Бит-фест 2013“ и е една од содржините кои претставуваат „загревање“ пред официјалниот почеток на битолското културно лето“, додаваат оттаму.

Како дел од од овие настани  вечерва во културниот центар Магаза беше отворена изложба на Лилјана Матевска, а во понеделник со почеток во 20.00 часот во Народен театар – Битола премиерно ќе биде изведена театарската претстава „Дива“ во  Режија на Софија Ристевска.

Осмото издание на БИТ ФЕСТ – битолското културно лето кое се одржува под Покровителство на Градоначалникот на општина Битола М-р Владимир Талески, оваа година има рекордни 242 содржини, а свеченото отворање е на 25 јуни во античкиот театар Хераклеја, со концерт на Раде Шербеџија и Западни Колодвор Бенд.

http://www.plusinfo.mk/vest/96634/Bitola-se-zagreva-za-Bit-fest

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-