недела, 20 август 2017 06:15:47
Бит Фест

Плусинфо: Битола од утре ќе се „разблажува“ со тридневниот „Локум фест“

Admin Bitola јули 18, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Плусинфо: Битола од утре ќе се „разблажува“ со тридневниот „Локум фест“
Плусинфо: Битола од утре ќе се „разблажува“ со тридневниот „Локум фест“

Музичка програма со гости од Данска, Финска, Норвешка, Унгарија, Словенија, како и саем на ракотворби, антикварница на отворено и изложба на стари фоторафии ќе бидат дел од програмата на тридневниот „Локум фест“ – музика и традиција кој ќе се одржува од утре до 20-ти во Битола во рамки на овогодишниот „Бит фест“. Сцената на „Локум фест“ ќе биде плоштадот „Магнолија“ или, како што велат организаторите, срцето на битолската чаршија. Овој фестивал се одржува по 7-ми пат и е со поддршка од Општина Битола, а во покровителство на битолскиот градоначалник, Владимир Талески.
– Овој етно-word music фестивал го слави славното конзулско минато на Битола, амалгамот од  европскиот  и ориенталниот дух  на културите и сведочи за нас, она што сме биле и она што сме – велат организаторите од Центарот за културна деконтаминација во Битола.
Во рамки на „Бит фест“ во текот на утрешниот ден ќе се одржи и креативна работилница за поуспешни фотографии во природа. Работилницата ќе биде отворена во битолската Зоолошка градина од 17 до 20 часот и е дел од Креативниот Арт Фестивал – Биосфера.
„Бит фест“ вечерта ќе понуди и кино проекција во Пациото на Завод и музеј која ќе почне во 22 часот, а по која ќе следи дебатата во организација на Контра кадар.

http://www.plusinfo.mk/vest/99459/Bitola-od-utre-kje-se-razblazhuva-so-tridnevniot-Lokum-fest

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-