сабота, 19 август 2017 07:31:29
Бит Фест

Плусинфо: Бит Фест со трибина за жената, Хенри Шести, ревија на етнолошки филмови и концерти

Admin Bitola јули 24, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Плусинфо: Бит Фест со трибина за жената, Хенри Шести, ревија на етнолошки филмови и концерти
Плусинфо: Бит Фест со трибина за жената, Хенри Шести, ревија на етнолошки филмови и концерти

Бит Фест вечерва ќе понуди навистина разнородна програма, која почнува во 19 часот, со настанот „Фемина секрета“ во културниот центар „Магаза“. Во организација на Здружение за заштита на правата на жените „Ернестин“, ќе се обработуваат теми за апсолутниот придонес на жената во општеството, дополнето со претставување на вкусни специјалитети приготвени од благата форма на кујната, воедно следење на светските трендови, како и промоција на кулинарските вештини на жените од општина Битола.

 

Половина час подоцна, во 19.30 часот ќе биде отворена изложба на плакати од претстави на Шекспир, поставени на Народниот театар во Битола.

 

Во 20 часот во Народниот театар – Битола, ќе почне претставата „Хенри Шести, трет дел“, од Џон Блондел.

 

Половина час подоцна во „Магаза“ ќе почне ревија на етнолошки филмови од Словенија. Автор на проектот е Јелка Пшајд, етнолог и виш кустос на Помурски Музеј од Мурска Субота.

 

Исто така во „Магаза“, во 21 часот ќе се одржи и концертот насловен „Сентиментални звуци – изведба на популарни македонски евергрини“, на Трајче Органџиев на пијано, Христо Христовски на гитара и Арсо Јаневски на перкусии.

 

Во 21.30 часот во дворот на Домот на АРМ ќе почне музички концерт и перформанс во кој учествуваат BLUESIS и студиото за модерен балет „Анастасија“.

http://www.plusinfo.mk/vest/100227/Bit-Fest-so-tribina-za-zhenata-Henri-Shesti-revija-na-etnoloshki-filmovi-i-koncerti

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-