недела, 22 октомври 2017 20:57:32
Бит Фест

Плус инфо: Рецитал посветен на Блаже Коневски утревечер на „Бит фест“

Admin Bitola јули 16, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Плус инфо: Рецитал посветен на Блаже Коневски утревечер на „Бит фест“
Плус инфо: Рецитал посветен на Блаже Коневски утревечер на „Бит фест“

„Парче душа“ е проект на говорење поезија на големиот Блаже Конески и ќе се одржи утрвечер со почеток во 20.30 часот пред Културниот центар „Магаза“ во Битола, во рамки на „Бит фест 2013“. Станува збор за сценски настап, рецитал посветен на големиот македонски поет, а во комбинација со музика, настапот ќе го изведе Љупчо Тодоровски – Упа, актер и книжевник.
Содржината на настапот се прилагодува кон посетителите, велат организаторите.Намерата на изведувачот е „преку рецитирањето повторно да си го завземе своето место, да ја поврати публиката и состојбите на душата“.
Во текот на денот ќе бидат одржани и активности посветени на помладите генерации. Во Зоолошката градина во Битола продолжува Креативниот арт фестивал „Биосфера со креативното творештво „Учиме да ги цртаме животните“, на кој децата ќе можат да ја изразат својата креативност но и да се дружат со животните.
Вечерта, пак, е резервирана за концертот на флејта и пијано, кој во концертната сала на Завод и Музеј во 20.30 часот ќе го изведат Гоце Талевски и Елена Христовска.

http://www.plusinfo.mk/vest/99322/Recital-posveten-na-Blazhe-Konevski-utrevecher-na-Bit-fest

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-