недела, 22 октомври 2017 20:53:56
Бит Фест

Плус Инфо: Мајкл Греј за прв пат ќе се журка со битолчани

Admin Bitola јуни 27, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Плус Инфо: Мајкл Греј за прв пат ќе се журка со битолчани
Плус Инфо: Мајкл Греј за прв пат ќе се журка со битолчани

Утре во Битола започнува дванаесеттото издание на Интернационалниот младински арт фестивал „Битола отворен град 2013“ во чии рамки главна атракција ќе биде настапот на мега популарниот диџеј Мајкл Греј од Велика Британија, еден од најпочитуваните и најбараните музички уметници на глобалната музичка денс сцена. Ова е негов прв и ексклузивен настап во Македонија.

 

За прв пат големиот музички хепенинг ќе се одржи на Широк сокак каде атмосферата ќе ја загрее и атрактивната диџејка Djane Nadine од Унгарија, која во последните неколку години е меѓу најбараните и најангажираните женски диџеи. Куриозитет на фестивалот е Трката на штикли која Младинскиот културен центар – Битола реши да ја обнови, годинава како национална, а вгодина ќе прерасне во меѓународна.

 

Програмата на фестивалот, кој ќе се одржи од 26 до 29 јуни на повеќе локации во градот предвидува концерти на групи од земјата и странство, отворени улични журки, изложби, перформанси, како и традиционалниот голем музички хепенинг во соработка со Фреш Унион, со настап на Мајкл Греј, Djane Nadine, а како претходница ќе настапат Dj Acika, Dejan Dex, DJ Dee Dean Mickoski од Македонија.

 

Како соло музичар диџеј Мајкл Греј се прослави со синглот „The Weekend“ и со успешниот последователен хит „Borderline“. Тој е косопственик на познатата музичка продуцентска куќа „Full Intention“.

http://www.plusinfo.mk/vest/96982/Majkl-Grej-za-prv-pat-kje-se-zhurka-so-bitolchani

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-