среда, 20 септември 2017 11:15:26
Бит Фест

ПЛУС ИНФО: Битолски музичари со меморијален концерт за Љупчо Спасеновски утревечер на „Бит фест“

Admin Bitola август 15, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на ПЛУС ИНФО: Битолски музичари со меморијален концерт за Љупчо Спасеновски утревечер на „Бит фест“
ПЛУС ИНФО: Битолски музичари со меморијален концерт за Љупчо Спасеновски утревечер на „Бит фест“

Книгата „Меѓа“ од Никола Петровски утревечер ќе биде промовирана во рамки на „Бит фест“ во Пациото на Завод и Музеј. Промоцијата ќе започне во 21 часот и ќе ја претстави Вилма Костовска, а настанот ќе биде придружен и со вокално камерниот ансамбал „Ad libitum art“.

Во 21.00 часот утре, во Пациото на Завод и Музеј ќе се одржи и музичката манифестација „Незаборав“. Концертот оваа година е посветен на Љупчо Спасеновски, фронтменот на битолскиот бенд „Бубамара“, а ќе настапат групата „LIVE 5“ и познати битолски пејачи. Влезот е слободен, а организаторите напоменуваат дека во случај на невреме како алтернативен простор за одржување на концертот е резервиран Центарот за култура.

Во Културниот центар Магаза во 21.30 часот, пак, истиот ден ќе се одржи промоција на албумот „You are here“ на „Plava“ исто така во рамки на културното лето „Бит фест“.

http://www.plusinfo.mk/vest/102466/Bitolski-muzichari-so-memorijalen-koncert-za-Ljupcho-Spasenovski-utrevecher-na-Bit-fest

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-