недела, 22 октомври 2017 20:53:28
Бит Фест

Петок 24 Август на Битфест

Admin Bitola август 24, 2012 Следно на Бит Фест Коментарите се исклучени на Петок 24 Август на Битфест
Петок 24 Август на Битфест

Во петок, на 24 август, во рамките на Битолско културно лето Битфест, продолжува третиот ден од Интернационалниот младински арт фестивал „Битола отворен град“.

 

Истата вечер во рамките на фестивалот промоција на својата книга „Поводи“ ќе има и битолскиот новинар и публицист Менде Младеновски, актуелен директор на Битолски весник. Промоцијата на книгата ќе се одржи во културниот центар Магаза со почеток во 20 часот.Промотери на книгата ќе бидат познатиот битолски писател и книжевен критичар Љубомир Груевски како и главниот и одговорен уредник на „Нова Македонија“, Зоран Димитровски.Книгата содржи дел од колумните на Младеновски објавени во текот на 2011 година во неделникот Битолски весник.

 

Во античкиот локалитет „ Хераклеа“ со почеток во 21 часот концерт ќе одржи позната битолска музичка група „Паркети“.

 

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-