среда, 20 септември 2017 11:29:43
Бит Фест

ПЕТОК 16.08.2013 НА БИТ ФЕСТ

Admin Bitola август 15, 2013 Следно на Бит Фест Коментарите се исклучени на ПЕТОК 16.08.2013 НА БИТ ФЕСТ
ПЕТОК 16.08.2013 НА БИТ ФЕСТ

ПЕТОК 16 Август

12.30  Прес конференција по повод 14 Издание на Интернационалниот детски музички фестивал Тра ла ла – Хотел Милениум.

Во 20.00 часот во Центарот за култура ќе се одржи 14 издание на интернационалниот детски музички фестивал „Тра ла ла “.

Во Културниот центар Магаза во 20.00 часот ќе биде отворена изложбата на икони насловена„Иконографија“ која е дел од проектот „1700 години од Миланскиот Едикт“. На изложбата ќе бидат изложени дела на Славица Михаилова и Георѓи Хаѕис.

Во 20.30 во Пациото на Завод и Музеј ќе се одржи проекција на филмови од младински активизам.

Во 21.00 часот, во Центарот за култура – Битола ќе биде отворена изложбата „Фолклор“, заеднички проект со Здружението на уметници „УМ“ од Виница. Гостувањето е на иницијатива на НУ Завод и музеј – Битола, а ќе се реализира во рамките на овогодинешното Битолско културно лето „БитФест“.

Во 21.00 часот во Културниот центар Магаза битолчани ќе имаат можност да го проследат поетско музичкиот перформанс „Рома блуз“ – Театар „Самос“, во копродукција со „Фалкен“ – Дуизбург – Германија.

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-