среда, 23 август 2017 10:16:53
Бит Фест

Нова македонија: “Шекспир фестивал “ на Широк Сокак

Admin Bitola јули 18, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Нова македонија: “Шекспир фестивал “ на Широк Сокак
Нова македонија: “Шекспир фестивал “ на Широк Сокак

Со поддршка од Министерството за култура и локалната самоуправа во наредните денови, од 19 до 25 јули, во рамките на “ Бит фест” Народниот театар за првпат го организира “Битола Шекспир Фестивалот”

Фестивалот  свечено ќе биде отворен со претставата „Ромео и Јулија” во режија на Дејан Пројковски која ќе ја изведат актерите од театарот „Вера Комисаржевскаја” од Санкт Петерсбург, Русија и Народниот театар од Битола.
Ова беше соопштено на денешната прес конференција на градоначалникот на Битола, Владимир Талески и директорот на Народниот  театар, Валентин Светозарев, на која новинарите беа запознати со поединостите околу организацијата на овој фестивал.

Инаку според програмата, кои ќе бидат лоцирани на неколку сцени  во Битола ќе настапат  Националниот театар од Белград, кој ќе ја изведе претставата „Хенри Шести”-прв дел во режија на Никита Миливојевиќ, актерките од Финска Нина Салинен и Катја Крон со претставата „Кралот Лир”, театарот „Лит Мун” од Санта Барбара, Калифорнија – САД ќе ја изведе претставата „Бура” во режија на Џон Блондел, а театарската програма ќе биде заокружена на 25 јули со изведба на претставата „Ричард Трети” во режија на Ванг Ксиаојинг, а во која ќе настапат актерите од кинескиот Национален театар од Пекинг.

http://www.novamakedonija.com.mk/DetalNewsInstant.asp?vestInstant=21357

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-