среда, 20 септември 2017 11:29:23
Бит Фест

Нова Македонија: „Ромео и Јулија“ на отворањето на „Битола Шекспир фестивал“

Admin Bitola јули 21, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Нова Македонија: „Ромео и Јулија“ на отворањето на „Битола Шекспир фестивал“
Нова Македонија: „Ромео и Јулија“ на отворањето на „Битола Шекспир фестивал“

Во преполниот Центар за култура во Битола синоќа со претставата „Ромео и Јулија” во режија на Дејан Пројковски беше отворен првиот „Битола Шекспир фестивал”.

Претставата е во копродукција на „Вера Комирсажевскаја” од Санкт Петербург и на Народниот театар од Битола.
На отворањето на фестивалот присуствуваше и  министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска и градоначалникот на општина Битола, Владимир Талевски, со чија поддршка се реализира првото издание на фестивалот.

Македонската публика до 25 јули, ќе може да погледне шест различни уметнички театарски остварувања на престижните национални театарски куќи од Србија, Русија, САД, Финска и Кина.

„Битола Шекспир фестивал” веќе е дел од мрежата на европското и светското семејство на шекспирови театри, а Република Македонија е единствена од земјите во поширокиот регион  во која се одржува ваква манифестација.

http://www.novamakedonija.com.mk/DetalNewsInstant.asp?vestInstant=21489

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-