петок, 22 септември 2017 04:53:29
Бит Фест

Нова Македонија: Овации од битолчани за концертот на Стефановски во Хераклеја

Admin Bitola август 11, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Нова Македонија: Овации од битолчани за концертот на Стефановски во Хераклеја
Нова Македонија: Овации од битолчани за концертот на Стефановски во Хераклеја

Во амбиентот на античкиот театар во Хераклеја во Битола, синоќа се одржа концерт на двајцата мајстори на гитарата, Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ, кои пред битолската публика се претставија со мајсторските изведби на нивните обработки на песни за гитара

Повеќе од две илјади битолчани уживаа во изведбите, но најповеќе ги прифатија неповторливите обработки на македонските песни, Лилјана мома убава, Македонско девојче, Ленче кумановче и други.

– Ова е мој прв настап во овој прекрасен амбиент во Хераклеја, откако на два пати поради лошите временски услови наместо тука, со Мирослав свиревме на затворено. Сега е трета мајка која ни се посреќи и пред оваа прекрасна публика е вистинско уживање да се настапува – рече Влатко Стефановски помеѓу две изведби.

Стефановски додаде и дека настапот во Хераклеја не е обичен концерт, туку настан, бидејќи ова лето за прв пат настапува со Мирослав, кој од Лос Анџелес преку Хрватска допатува во Битола.

Концертот се одржа во рамките на летниот фестивал “Битфест“, кој се одржува по осми пат во Битола

Автор:М.М.Фотографија:С.Р.

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-