среда, 23 август 2017 04:07:55
Бит Фест

НОВА МАКЕДОНИЈА: Настаните ги виделе повеќе од 55 илјади посетители

Admin Bitola август 13, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на НОВА МАКЕДОНИЈА: Настаните ги виделе повеќе од 55 илјади посетители
НОВА МАКЕДОНИЈА: Настаните ги виделе повеќе од 55 илјади посетители

Остануваат уште дванаесетина дена до крајот на осмото издание на најдолгото културно лето во Македонија, „Битфест“, а во изминатиот месец и половина се реализирани над 170 културни содржини, велат организаторите на фестивал
УШТЕ ДВАНАЕСЕТИНА ДЕНА ДО КРАЈОТ НА „БИТФЕСТ“
– Вкупниот број гости што ги посетиле овие настани изнесува над 55.000 вљубеници во културата, театарската уметност, филмот и фотографијата, ликовната уметност, поезијата, фолклорот и народното творештво, култура и уметност за сите генерации и сите вкусови – додаваат од „Битфест“, кој вечерва на програмата има уште еден концерт.

Со почеток во 20 часот, во Концертната сала на Заводот и музеј, ќе се одржи концерт на класична музика со Татјана Божиновска и Билјана Димовска. Концертот е насловен „Популарни звуци на пијано“, а содржи обработки на популарни балетски и оперски дела за дуо-пијано. Дуото-пијано, во состав Билјана Димовска – Татјана Божиновска, дејствува повеќе години и на својот репертоар има програма од барок до модерна музика. Има одржано повеќе рецитали низ земјата: Битола, Ресен, Охрид, Скопје, на фестивалите: „Интерфест“-Битола, „Битфест“-Битола, „Златна лира“-Скопје и др.

Во 20 часот во културниот центар „Магаза“ ќе се одржи промоција на монографијата „Животот е музика“ на академикот Георги Здравев.

Во 20.30 часот на летната сцена „Тумбе кафе“, пак, на „Битфест“ ќе се одржи поетско-музичката манифестација „Засекогаш присутни“ , а во 22 часот во „Пацио“ на Заводот и музеј ќе се одржи рок-концерт на групата „Б-52“.

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=8121395264&id=16&setIzdanie=22950#.UgnmltIwdqI

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-