сабота, 18 ноември 2017 22:31:52
Бит Фест

НОВА МАКЕДОНИЈА: Мадригали и Дадо Топиќ го затворија „Битфест“

Admin Bitola август 25, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на НОВА МАКЕДОНИЈА: Мадригали и Дадо Топиќ го затворија „Битфест“
НОВА МАКЕДОНИЈА: Мадригали и Дадо Топиќ го затворија „Битфест“

Со спектакуларен настап пред повеќе од две и пол илјадната публика на античка Хераклеја, на рок групата “Мадригали” заедно со балканскиот рок музичар Дадо Топиќ, вчеравечер беше спуштена завесата на осмото по ред најбогато со културни настани битолско културно лето “Битфест” 2013.

Гости на концертот беа и бендовите „Токму така” и „К-15“ кои на публиката на Битфест им приредија одлична свирка. Многубројната публика уживаше во прошетката низ времето со вечните хитови на групата „Мадригали”, која одбележувајќи 40 години од своето основање потсети на големите рок хитови на македонската музичка сцена од седумдесетите години.

Балканската рок звезда Дадо Топиќ ја изрази својата голема љубов и почит кон македонската публика, пеејќќи ги заедно со неа големите хитови „Македонија”,„Елизабет”, „Дали знаш да те волим”.
Дел од песните што битолската публика имаше можност да ги слушне на концертот беа со потполно нов аранжман и одлично звучеа.
Автор:М.М.

http://www.novamakedonija.com.mk/DetalNewsInstant.asp?vestInstant=23267

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-