недела, 22 октомври 2017 20:57:54
Бит Фест

МИА: „Битола отворен град“ завршува со концерт на Рамбо Амадеус, „Хладно пиво“ и „Фолтин“

Admin Bitola август 27, 2012 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на МИА: „Битола отворен град“ завршува со концерт на Рамбо Амадеус, „Хладно пиво“ и „Фолтин“
МИА: „Битола отворен град“ завршува со концерт на Рамбо Амадеус, „Хладно пиво“ и „Фолтин“

Битола, 25 август 2012 (МИА) – Интернационалниот младински арт фестивал „Битола отворен град“ завршува вечер со концерт на битолската група „Фолтин“ и гостите од Црна Гора и Хрватска Рамбо Амадеус и „Хладно пиво“.

На денешната прес конференција во Битола познатата музичка ѕвезда Рамбо Амадеус најави атрактивен настап и концерт на летната сцена во ракометното игралиште во овој град.

-Со задоволство ја прифатив поканата на битолчани да настапам во Битола. Македонскиот народ е исклучително музикален, многу подобар од Црногорците, и кога еден музикален народ ве почитува тогаш мотивите за солиден концерт се уште поголеми. На музичката сцена сум повеќе од 25 години, но овој пат во Битола имаме уште посилен состав, рече меѓу другото црногорската рок ѕвезда Рамбо Амадеус.

Интернационалниот младински арт фестивал „Битола отворен град“ е поддржан од општина Битола и градоначалникот Владимир Талески.мт/скс/15:03

http://www.mia.com.mk/default.aspx?mId=3&vId=96619086&lId=1&title=%D0%9C%D0%90%D0%9A%D0%95%D0%94%D0%9E%D0%9D%D0%98%D0%88%D0%90+-+%D0%9A%D0%A3%D0%9B%D0%A2%D0%A3%D0%A0%D0%90

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-