среда, 20 септември 2017 11:17:53
Бит Фест

MAKFAX: Во вторник продолжува долгото културно лето во градот под Пелистер, со три нови настана за сите љубители на културата.

Admin Bitola август 7, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на MAKFAX: Во вторник продолжува долгото културно лето во градот под Пелистер, со три нови настана за сите љубители на културата.
MAKFAX: Во вторник продолжува долгото културно лето во градот под Пелистер, со три нови настана за сите љубители на културата.

Прво во 20 часот, во дворот на домот на АРМ во Битола ќе биде пррезентирана „Првата балканска колонија на ракотворби”, во ЗГ- Астерион Галери.

Во 20.30 часот во концертната сала на битолскиот музеј , ќе биде одржан концерт на современа класична музика, за саксофон и пијано, на кој љубителите на музиката ќе ги слушнат Стефан Тасевски и Александра Јанковска Момировска.

Во 21 часот во Стара чаршија, ќе започне музичко-поетската манифестација „ Низ Битола со либето”. На манифестацијата ќе бидат говорени текстови од најпознатите битолски песни каде се спомнува зборот „либе”. Актерот Петар Горко ќе ги говори текстовите, додека за музиката ќе се погрижи битолската група Калабалак, којашто ќе ги исполни познатите „Битола, бабам Битола”, „Битола мој роден крај”, „Ако одам во Битола”, „Ја излези стара мајко”, „Нели ти реков моме Донке” и многу други./крај/мф/сн

http://makfax.com.mk/315794/tri_novi_sluchuvanja_na_bitfest

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-