недела, 20 август 2017 06:11:36
Бит Фест

Макфакс: Вечер на староградаска музика во Битола

Admin Bitola август 1, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Макфакс: Вечер на староградаска музика во Битола
Макфакс: Вечер на староградаска музика во Битола

Во среда на Битфест и на 43. Републички фестивал на народни песни и игри „Илинденски денови” Битола, на програмата се староградски песни и презентација на традиционалната музика и игра.

Во рамките на третата вечер на фестивалот битолчани и гостите од страна ќе може да уживаат во Вечер на староградска музика и игра која ќе се одржи на терасата на Дом на АРМ Битола со почеток во 20 часот.

 

Во рамките на истата ќе настапат групи од Прилеп, Штип, Битола, Велес, Гевгелија како и Полска и Словенија.

 

Во рамките на третиот фестивалски ден продолжува Семинарот за традиционална музика и игра и фолклорните презентации во Старата битолска чаршија, а ќе се одржи и проекција на етно филмови во Културен центар Магаза со почеток во 22 часот./крај/со/бб

http://makfax.com.mk/315419/vecher_na_starogradaska_muzika_vo_bitola

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-