недела, 20 август 2017 06:17:58
Бит Фест

МАКФАКС: Со Мадригали, Токму така и Дадо Тoпиќ заврши осмото издание на битолското културно лето БитФест 2013

Admin Bitola август 25, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на МАКФАКС: Со Мадригали, Токму така и Дадо Тoпиќ заврши осмото издание на битолското културно лето БитФест 2013
МАКФАКС: Со Мадригали, Токму така и Дадо Тoпиќ заврши осмото издание на битолското културно лето БитФест 2013

Со настап на „Токму така”, „К-15″, „Мадригали” и Дадо Топиќ во саботата навечер беше затворено осмото издание на најдолгото и најбогато со содржини културно лето во Република Македонија, БитФест 2013.

Групата „Мадригали” одбележувајќи 40 години од своето основање потсети на големите рок хитови на македонската музичка сцена од 1970 -те години. Повеќе од 2.500 гости во дравната Хераклеа уживаа во прошетката низ времето со вечните хитови на групата „Мадригали”: „Македонски рок”, „Зошто човек сум мал”, „Здраво млади”, „Моја Битола”, Плати една дупла и мрш да те нема”…

Дадо Топиќ ја изрази својата голема љубов и почит кон македонската публика, пеејќи ги заедно со неа големите хитови „Македонија”,„Елизабет”, „Дали знаш да те волим”…

Фестивалот го затвори покровителот на најдолгото и најбогато со содржини културно лето БитФес 2013, градоначалникот на општина Битола, Владимир Талески, најавувајќи, дека уште во понеделник започнува подготовката на уште побогатата програма за следното издание на битолското културно лето БитФест 2014.

Во изминатите два месеца битолчани имаа можност да проследат 242 културни содржини, меѓу кои голем број фестивали, театарски претстави, изложби, концерти на класична, поп, рок, етно, светска и амбиентална музика, детска прогорама, литературни проекти и многу други настани кои придонесоа за голема посетеност од страна на публиката и интерес поголем од кога било досега

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-