сабота, 19 август 2017 07:27:08
Бит Фест

Макфакс: Локум фест на Бит фест

Admin Bitola јули 18, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Макфакс: Локум фест на Бит фест
Макфакс: Локум фест на Бит фест

И оваа година во рамките на најдолгото културно лето Бит фест со поддршка од Општина Битола, се одржува 7-то издание на Локум фест-музика и традиција.

Овој етно-word music фестивал го слави славното конзулско минато на Битола, амалгамот од европскиот и ориенталниот дух на културите и сведочи за нас , она што сме биле и она што сме…

 

Саем на ракотворби, „Антикварница на отворено”, Саем на млади претприемачи, Изложба на стари фотографии , и секако престижна музичка програма со гости од Данска, Финска, Норвешка, Унгарија, Словенија, се на програмата на Локум фест.

 

Фестивалот се одржува од 17-20 јули на Плоштадот „Магнолија” и во срцето на старата битолска чаршија.

 

Организатор-Центар за културна деконтаминација Битола.

 

Во среда од 17 – 20 часот во Зоолошката градина во Битола започнува Креативниот Арт Фестивал – Биосфера. Креативната работилница – Како да правиме успешни фотографии во природа? е дел од програмата на креативниот арт фестивал „Биосфера” во среда.

 

Во Пациото на Завод и музеј во 22 часот продолжува Кино проекцијата и дебатата во организација на Контра кадар./крај/со/бб

http://makfax.com.mk/314446/lokum_fest_na_bit_fest

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-