недела, 22 октомври 2017 21:10:44
Бит Фест

МакФакс: Концерт и промоција на книга на Бит фест

Admin Bitola јуни 27, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на МакФакс: Концерт и промоција на книга на Бит фест
МакФакс: Концерт и промоција на книга на Бит фест

Во среда, во 20.00 часот во Културниот центар Магаза ќе се одржи Промоција на спот „70 години од постоење на Организација на жени Битола” и промоција на книга од Сања Мучкаева Виданова и изложба на фотографии од Владимир Виданов.

Во 20.30 часот во Античкиот локалитет Хераклеја ќе се одржи концерт на ансамблот за фолклор „Гоце Делчев” 

Во Битола, во рамките на Бит Фест, утре започнува и дванаесеттото издание на Интернационалниот младински арт фестивал „Битола отворен град 2013″ во чии рамки главна атракција ќе биде настапот на мега популарниот DJ Michael Gray од Велика Британија, еден од најпочитуваните и најбараните музички уметници на глобалната музичка денс сцена. Најголемиот музички настан за 2013 во Битола, настапот на Michael Gray, е и негов прв и ексклузивен настап во Република Македонија.

 

Програмата на фестивалот од 26-ти до 29-ти јуни на повеќе локации во градот предвидува концерти на групи од земјата и странство, отворени улични журки, изложби, перформанси, како и традиционалниот голем музички хепенинг во соработка со Општина Битола и Фреш Унион, овој пат со спектактакуларен настап на DJ Michael Gray и DJ Djane Nadine, додека како претходница ќе настапат Dj Acika, Dejan Dex, DJ Dee Dean Mickoski од Македонија./крај/со/бб

http://makfax.com.mk/312772/koncert_i_promocija_na_kniga_na_bit_fest

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-