среда, 23 август 2017 10:11:23
Бит Фест

МакФакс: Катерина Михајловска победи на трката на штикли во Битола

Admin Bitola јуни 29, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на МакФакс: Катерина Михајловска победи на трката на штикли во Битола
МакФакс: Катерина Михајловска победи на трката на штикли во Битола

Катерина Михајловска од Битола беше најбрза во трката на штикли на Широк сокак на која наградата и ја врачи градоначалникот Владимир Талески.

Трката на штикли се одржа во четврток вечер, во рамките на фестивалот „Битола отворен град 2013″ на Широк сокак во Битола во организација на Младинскиот културен центар.

 

На неа учествуваа девојки од Битола, Струга, Велес, Скопје и Прилеп, а до година треба да прерасне во меѓународна.

 

Услов за учество во трката беше висината и ширината на штиклите кои не смеат да бидат пониски од 8 сантиметри и пошироки од 2 сантиметри. Трката ја оценуваше тричлено жири во состав на: м-р Владимир Талески, градоначалник на Битола, Љубица Ангелкова Манговска, програмски директор на ТВ Тера и Сашо Додовски, директор на МКЦ Битола.

 

На Широк сокак во Битола синоќа битолчани уживаа во голем број улични перформанси кои се дел од Баскерфест, фестивал кој е дел од програмата на Бит фест. На три локации долж најамбиенталната улица можеа да се видат најразлични содржини кои ја збогатија оваа прекрасна вечер.

 

Исто така, во придружба на добра музика со битолски музички ѕвезди, синоќа на Широк сокак во Битола голем број гости уживаа во модната ревија на Студио Шанел. Покрај големиот број модели на фустани кои беа презентирани, особено интересни и впечатливи беа моделите кои се дел од најсреќниот ден на една жена – невестинските фустани./крај/со/бб

http://www.makfax.com.mk/#312965

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-