недела, 22 октомври 2017 21:07:41
Бит Фест

МакФакс: Џез на програмата на Битфест

Admin Bitola август 23, 2012 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на МакФакс: Џез на програмата на Битфест
МакФакс: Џез на програмата на Битфест

Во рамките на Битолско културно лето Битфест во четврток присутните ќе можат да го проследат концертот на џез музика во изведба на џез составот „Sethstat” во културниот центар „Магаза” со почеток во 22 часот.

За љубителите на поп музиката, македонската музичка ѕвезда Влатко Лозановски ќе одржи концерт на ракометното игралиште во Битола со почеток во 21 часот со што ќе ја почне концертната турнеја на која ќе го промовира новиот албум насловен „Преку седум мориња”.

 

Хитови од албумот како „Кога мене ќе ме немаш”, „Летам кон тебе”, „Како ден јасно е”, „Нема ден нема ноќ”…, но и постарите како „Сонце не ме грее”, „Блиску до мене”, „Нема да е крај на свет” ќе бидат само дел од репертоарот.

 

Гости на концертот на Лозано на кој ќе го придружува бендот „2 Егзит” ќе бидат неговите долгогодишни соработници и пријатели – Панчо и Андреј од ДНК, но и Анета од Молика со која Лозано го има дуетот „Со тебе поубав е денот” што се наоѓа на албумот Преку седум мориња.

 

Во рамките на Битфест денеска продолжува вториот ден од интернационалниот младински арт фестивал „Битола отворен град” како и вториот ден од поетскиот фестивал „Поетски синтези”

http://grid.mk/read/article/802323/djez-na-programata-na-bitfest

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-