сабота, 19 август 2017 07:17:04
Бит Фест

ТВ Орбис: Мадригали го затвораат 8-миот Битфест

Admin Bitola август 24, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на ТВ Орбис: Мадригали го затвораат 8-миот Битфест
ТВ Орбис: Мадригали го затвораат 8-миот Битфест

Голема битолска атракција за затворањето на 8-мото по ред издание на Битфест. Групата Мадригали, која пред 40 години се појави на тогашната музичка сцена, заедно со Токму така, членовите на К-15 и легендарниот Дадо Топиќ, најавуваат спектактл за паметење на 24 август во античкиот локалитет Хераклеа.

Со истиот жар и ентузијазам како и пред 40 години, членовите на групата Мадригали од Битола, кои своевремено имаа големи хитови на тогашната југословенска музичка сцена, денес го најавија настапот по повод овој голем јубилеј од нивното постоење. Се собраа од сите краеви на светот и го обновија својот репертоар за концертот со кој ќе се спушти завестата на овогодинешното издание на Битфест, рече Миле Шерденков – член на Мадригали.

На почетокот, групата претрпела извесни промени во својот состав, за подоцна да се оформи тимот кој ја донесе популарноста на оваа музичка група, во времето на 70-тите и почетокот на 80-тите години. Тапанарот на мадригали, Томе Георгиевски, специјално за овој настап се врати од Австралија, каде што живее, а на концертот се очекува присуството и на Драган Каранфиловски Бојс, кој е автор на сите песни на Мадригали.

Градоначалникот на Општина Битола м-р. Владимир Талески. кој е голем љубител на музиката на Мадригали, го изрази задоволството од повторното собирање на групата, особено што ваква голема манифестација како што е Битфест, ќе биде затворена со концерт на група од нашиот град.

Свеченото затворање со концертот на групата Мадригали и гостинот Дадо Топиќ, ќе биде во сабота на 24 август, во античкиот локалитет Хераклеја со почеток во 21 часот. Влезниците ќе бидат симболични по цена од 100 денари, а со секоја влезница гостите ќе добијат и по еден ЦД примерок со познатите композиции на оваа битолска рок група.

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-