недела, 20 август 2017 06:17:02
Бит Фест

ЛОКАЛНО: „Рома Блуз“ еден час порано, но не на Тумбе Кафе

Admin Bitola август 17, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на ЛОКАЛНО: „Рома Блуз“ еден час порано, но не на Тумбе Кафе
ЛОКАЛНО: „Рома Блуз“ еден час порано, но не на Тумбе Кафе

Гостувањето на Театарот „Самос“ со музичко сценскиот перформанс „Рома блуз“, во рамките на БИТ ФЕСТ, ќе се одржи денеска во битолскиот културен центар „Магаза“ со почеток од 21 часот, наместо, како што првично беше најавено, во 22 часот на Летната сцена Тумбе кафе.

В сабота (17 август) во Центарот за култура од 20 часот почнува 14. Интернационален детски музички фестивал „Тра ла ла“. Истата вечер, со почеток во 21 часот во „Магаза“, продолжуваат филмските денови под наслов „See a Paris”, со проекцијата на филмот „Ноќни бродови“ на хрватскиот режисер Игор Мирковиќ.

На летната сцена на Тумбе кафе, во 21 часот ќе биде отворена изложба на фотографии од француски сликари „1900 година за светот во 2000 година“, а ќе биде прикажан и документарниот филм „Нацијата која престана да сонува“.

Музичкиот дел на годинашниот БИТ ФЕСТ продолжува со Трибјут за Ван Хален, од 22 часот во Заводот и Музеј – Пацио, а продолжува од полноќ до 4 часот изутрината со настапот „Back to the future“ на Машина, на локацијата Водопади – Сива вода.

В недела филмската програма продолжува со проекцијата на албанско-грчкиот филм „Изгрејсонце“, изложбата „Урбана култура“ и промоција на проектот „Античката медицина во Хераклеа“. Вечерта во Заводот и музеј, е резервирана за настапот на стенд-ап комичарот Марјан Ѓорѓиевски, на сцената на Тумбе кафе за составот „Рок банда“.

http://lokalno.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=32991%3A2013-08-16-09-00-12&catid=55%3Akultura&Itemid=74&lang=mk

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-