недела, 22 октомври 2017 20:59:22
Бит Фест

Локално мк: Интернационалната вечер и концерт на Танец на Илинденските денови

Admin Bitola август 2, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Локално мк: Интернационалната вечер и концерт на Танец на Илинденските денови
Локално мк:  Интернационалната вечер и концерт на Танец на Илинденските денови

Започнува осмото по ред издание на АКТО Фестивалот за современи уметности во Битола. Годинава ќе се одржува во периодот од 9 до 11 август,  како дел од Битолско културно лето, Битфест 2013, под покровителство на градоначалникот м-р Владимир Талевски.
Темата на овогодинешното издание е „Час по природа и општество“ во чии рамки ќе може да се проследи кураторскиот проект насловен ЖИВИ БИБЛИОТЕКИ, АРХИВИ НА ГРАЃАНСКАТА НЕПОСЛУШНОСТ на Ивана Васева, Филип Јовановски, Јованка Попова.

http://lokalno.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=31148%3A2013-08-01-11-48-39&catid=55%3Akultura&Itemid=74&lang=mk

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-