недела, 22 октомври 2017 21:05:58
Бит Фест

Либертас: Вечерва започнува „Битола отворен град“

Admin Bitola август 22, 2012 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Либертас: Вечерва започнува „Битола отворен град“
Либертас: Вечерва започнува „Битола отворен град“

Во рамки на програмата на Битолско културно лето, Битфест, вечерва започнува Интернационалниот младински арт фестивал „Битола отворен град“ кој ќе трае до 25-ти август.

Вљубениците во староградската музика ќе може да уживаат во промоцијата на 12 новокомпонирани староградски песни во рамките на Староградската вечер која ќе се одржи  во Дом на АРМ со почеток во 21:00 часот. Настанот е во организација на студио Микс а учествуваат реномирани солисти и група од Битола.

Утре на Битфест можност за уживање во уште еден културен настан, особено за оние кои го љубат пишаниот збор… Станува збор за поетскиот фестивал „Поетски синтези“ кој ќе се случува по четврти пат во организација на Здружение за наука и култура „Нова“ од Битола, а ќе се одржи во културниот центар „Магаза“ со почеток во 20 часот. На фестивалот ќе учествуваат поети-членови на Друштото на писателите на Македонија.

http://grid.mk/read/article/800134/vecherva-zapochnuva-bitola-otvoren-grad

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-