среда, 23 август 2017 10:06:57
Бит Фест

Либертас: Свечено затворање на фестивалот на античка драма „Стоби 2013“.

Admin Bitola јули 21, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Либертас: Свечено затворање на фестивалот на античка драма „Стоби 2013“.
Либертас: Свечено затворање на фестивалот на античка драма „Стоби 2013“.

На сцената на амфитеатарот во „Стоби “ вечерва со доделување на наградите свечено ќе биде затворен 12. Интернационален фестивал на античка драма „Стоби 2013“.

На фестивалот во конкуренција за наградата терекатно статуетка Афродита и паричен дел годинава се натпреваруваа три претстави: од Градскиот театар од Истанбул, Градскиот театар од Суботица и Драмскиот театар од Скопје. За наградите за најдобра женска и машка улога, за најдобра режија и гран-при за најдобра претстава вечерва ќе одлучи жирито во состав Зорица Панчиќ, Крсте Џидров и Нела Витошевиќ.

Во чест на наградените ќе биде одиграна претставата „Шекспир во приказни“ во режија и кореографија на Кери.К.Невзати по текстови од Вилијам Шекспир во изведба на Турскиот театар од Скопје. Претставата неодамна беше изведена на сцената на Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ во Велес..

Претставата „Шекспир во приказни“ раскажува приказна за оттуѓеноста меѓу луѓето, недовербата која ја гаиме еден кон друг. Тоа е претстава за потребата грдите внатрешните пориви и конфликти да ги пренесеме на оние кои не опкружуваат, потрага по себе си и по сродниот на себе,т ежнеење кон љубовта и истовремено неможноста таа да се прими, целосно опседнатоста со моќ и желба за доминација, која несомнено води кон пропаст и смрт…

http://libertas.mk/%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%9A%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%BD/

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-