недела, 22 октомври 2017 21:03:03
Бит Фест

ЛИБЕРТАС: Концерти и поетско-музичка манифестација вечер на Бит фест

Admin Bitola август 13, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на ЛИБЕРТАС: Концерти и поетско-музичка манифестација вечер на Бит фест
ЛИБЕРТАС: Концерти и поетско-музичка манифестација вечер на Бит фест

Концертот „Популарни звуци на пијано“, промоцијата на монографијата „Животот е музика“ од академик Георги Здравев и поетско–музичката манифестација „Засекогаш присутни“, се дел од вечерашната програма на Бит фест 2013.

Посетителите на Заводот и музеј ќе имаат можност да слушнат обработки на популарни балетски и оперски дела за дуо пијано во изведба на Татјана Божиновска и Билјана Димовска.

Дуото Димовска – Божиновска настапува неколку години и на својот репертоар има програма од барок до модерна музика. Досега има одржано повеќе рецитали во Битола, Ресен, Охрид, Скопје, и има учествувано на фестивалите „Интерфест“, „Битфест“, „Златна лира“,…

Академик Здравев е автор на повеќе учебници за средно и високо образование и повеќе книги од областа на музиката. Магистрирал и докторирал на Факултетот за учители во Битола каде бил редовен професор до своето пензионирање. Диригент е и организатор на повеќе опери и концерти со голем број познати солисти и оркестри во земјава и странство. Добитник е на голем број благодарници, признанија и награди за својот труд. Георги Здравев е академик во Светската академија Плато.

Вечерта ќе заврши со рок концерт на групата „Б-52“ во Завод и Музеј.

На Бит фест 2013, кој ќе трае уште 12 дена, во изминатиот месец и половина се реализирани повеќе од 170 културни содржини, а вкупниот број гости кои ги посетиле настаните надмина 55.000.

http://libertas.mk/57558/

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-