петок, 22 септември 2017 04:52:30
Бит Фест

Курир: Дејвид Моралес ќе го затвори „БитФест“

Admin Bitola август 27, 2012 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Курир: Дејвид Моралес ќе го затвори „БитФест“
Курир: Дејвид Моралес ќе го затвори „БитФест“

Битолско културно лето-„БитФест“ вечер ќе биде затворено со спектакуларен настап на светски познатиот ди-џеј Дејвид Моралес.

Организаторите на фестивалот во Битола информираат дека најдолгото и со содржини најисполнето културно лето годинава понуди голем број на културни настани, концерти, театарски претстави и разни продукциски проекти кои ќе бидат заокружени вечер со манифестацијата „Широк сокак во бело“.

Свеченото затворање на седмиот по ред „БитФест“ ќе почне со изложба на фотографии под наслов „Трепети на душата“ од авторката Ема Ќука, и посебна ретро-изложба на фотографии од сите настани на „БитФест“ што ја подготви фоторепортерот на „Битолски весник“ Сашо Ристевски. Од 21 часот ќе почне манифестацијата „Широк сокак во бело“ каде гостин на градот е светски познатиот ди-џеј Дејвид Моралес, ѕвезда кое своето гостување во Македонија и Битола го најави и на својата веб-страницаwww.djdavidmorales.com, информираат од „БитФест“.

http://grid.mk/read/article/811635/dejvid-morales-kje-go-zatvori-bitfest

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-