петок, 22 септември 2017 04:54:02
Бит Фест

Канал77: Катерина Михајловска трчаше најбрзо на штикли синоќа на Широк Сокак

Admin Bitola јуни 29, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Канал77: Катерина Михајловска трчаше најбрзо на штикли синоќа на Широк Сокак
Канал77: Катерина Михајловска трчаше најбрзо на штикли синоќа на Широк Сокак

Катерина Михајловска од Битола беше најбрза во трката на штикли на Широк сокак. Трката на штикли се одржа синоќа, во рамките на фестивалот „Битола отворен град 2013″ а во организација на Младинскиот културен центар.

Учествуваа девојки од Битола, Струга, Велес, Скопје и Прилеп. За идната година организаторите најавија дека трката ќе стане меѓународна. Услов за учество во трката беше висината и ширината на штиклите кои не смеат да бидат пониски од 8 сантиметри и пошироки од 2 сантиметри. Трката ја оценуваше тричлено жири во состав на:

 

м-р Владимир Талески, градоначалник на Битола, Љубица Ангелкова Манговска, програмски директор на ТВ Тера и Сашо Додовски, директор на МКЦ Битола. На Широк сокак во Битола синоќа битолчани уживаа во голем број улични перформанси кои се дел од Баскерфест, фестивал кој е дел од програмата на Бит фест. На три локации долж најамбиенталната улица можеа да се видат најразлични содржини кои ја збогатија оваа прекрасна вечер.

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-