среда, 20 септември 2017 11:15:12
Бит Фест

Канал5: Завршува Интернационалниот младински арт фестивал „Битола отворен град“

Admin Bitola јули 1, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Канал5: Завршува Интернационалниот младински арт фестивал „Битола отворен град“
Канал5: Завршува Интернационалниот младински арт фестивал „Битола отворен град“

Со спектакуларен настап на светски познатиот ди-џеј од Велика Британија Мајкл Греј и една од најпознатите жени ди-џеи во Европа, унгарката Дијане Надине, вечер на Широк Сокак завршува Интернационалниот младински арт фестивал „Битола отворен град“.

Доаѓањето на Мајкл Греј од Лондон во Битола се очекува доцна попладне соопшти менаџерскиот тим на Младински културен центар-МКЦ, организатори на фестивалот кои вечер очекуваат публика од државата и регионот.

Најновото издание на „Битола отворен град“ е во рамките на битолското културно лето „БитФест“ кое денес нуди и друга културна содржина, односно целовечерен концерт на мешаниот и женскиот хор на КУД „Стив Наумов“ кој ќе се одржи во пациото на Завод и Музеј-Битола.

Мешаниот хор ќе исполни дела од Јаков Аркадел, Стеван Мокрањац, Тодор Скаловски и Стефан Гајдов, додека младинскиот женски хор на КУД „Стив Наумов“ ќе исполни дела од Бах, Реј Чарлс, Гусеин Ли и други композитори.

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=11219

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-