недела, 22 октомври 2017 21:09:33
Бит Фест

Канал 5 :Завршија „Илинденски денови” во Битола

Admin Bitola август 3, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Канал 5 :Завршија „Илинденски денови” во Битола
Канал 5 :Завршија „Илинденски денови” во Битола

Со спектакуларна интернационална вечер пред 3000 публика во Хераклеја заврши 43-тиот Републички фестивал „Илинденски денови” – Битола

На последната вечер од 43-тиот Републички фестивал на народни песни и игри „Илинденски денови” Битола синоќа настапија ансамбли од Полска, Израел, Бразил и Турција. Интернационалната фестивалска вечер се одржа во античкиот локалитет Хераклеја каде странските културно уметничките друштва приредија вистински спектакл за над 3000-та публика од градот и регионот. Круна на затворањето беше концертот на Ансамблот на народни игри и песни на Македонија „ Танец” од Скопје.

На фестивалот кој се одржува во рамките на Битфест, штипскиот „Градски хор“ го доби признанието за најуспешна група што презентира староградски фолклор, додека културното уметничкото друштво „Илинден“ од Битола ја доби наградата за најуспешна фолклорна група која на фестивалот презентираше изворен фолклор.

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=13855

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-