недела, 22 октомври 2017 21:02:11
Бит Фест

Канал 5: Почна фестивалот “Битола отворен град 2012”

Admin Bitola август 23, 2012 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Канал 5: Почна фестивалот “Битола отворен град 2012”
Канал 5: Почна фестивалот “Битола отворен град 2012”

Со меил арт изложба на Јелена Марковиќ од Босна и Херцеговина, започна единаесеттото издание на Интернационалниот младински арт фестивал “Битола отворен град 2012” во организација на Младинскиот културен центар од Битола.

Организаторите најавуваат богата фестивалска програма до 25 август при што на повеќе локации во градот се предвидени концерти на групи од земјата и странство, отворени улични журки, изложби и перформанси.

„Со години наназад главниот настан на фестивалот Битола Отворен Град е убедливо најпосетен настан во Битола од аспект на публика. Со квалитетот на програмата годинава тој тренд ќе го продолжиме и натаму и ќе го надминеме“-истакна Сашо Додовски од Младинскиот Културен Центар Битола.

Традиционално дел од фестивалот е големиот музички хепенинг во коорганизација со Фреш Унион, а годинава главни звезди се славниот црногорски евровизиски претставник Рамбо Амадеус и хрватската панк-рок атракција
„Хладно пиво“ кои на 25 август ќе настапат под отворено небо на Ракометното игралиште.

“Хладно Пиво” ексклузивно и премиерно настапува во Битола, додека куриозитет за Рамбо Амадеус, кој по втор пат настапува на фестивалот, е најавата дека со магаре ќе пристигне во Битола.

„Тој сакаше да патува и на евровизија со магаре. Бидејќи имаме навистина добра соработка со него тој за Битола Отворен Град кажа дека и пешки би тргнал, така да тој доаѓа во Битола во петок па ќе видиме со што ќе пристигне“-рече Златко Талевски, од Младинскиот културен центар.

Фестивалот е дел од битолско културно лето Битфест а е поддржан од Градоначалникот на општина Битола и генералниот партнер на фестивалот ONE.

„Организаторите успеаја успешно да ја реализираат идејата и од Битола да креираат центар на културните збиднувања веќе 11 години“-истакна Емилија Зографска, Менаџер за односи со јавност во ONE.

Фестивалот во изминатите неколку години собира над 5000-на публика која доаѓа на главниот музички хепенинг од земјата и соседните држави, со што таков интерес се очекува и годинава.

http://grid.mk/read/article/802312/pochna-festivalot-bitola-otvoren-grad-2012

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-