понеделник, 21 август 2017 17:44:23
Бит Фест

Канал 5: Манекенки на штикли ќе трчаат на битолски Широк сокак

Admin Bitola јуни 27, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Канал 5: Манекенки на штикли ќе трчаат на битолски Широк сокак
Канал 5: Манекенки на штикли ќе трчаат на битолски Широк сокак

Манекенки од цела Македонија утревечер ќе трчаат на битолски Широк сокак во рамките на трката на штикли како дел од фестивалот “Битола отворен град”, соопштија денеска од Младинскиот културен центар, организаторите на фестивалот, нагласувајќи дека сепак трката останува отворена за сите кои сакаат да се пријават.

,,Битола како најградски град, а Широк сокак како најамбиентална улица во регионот ќе понуди една исклучително ексклузивна атракција. Тоа е трката на штикли која утревечер во 21 часот ќе се реализира токму овде на Широк сокак.,,-изјави денеска Сашо Додовски, директор на МКЦ Битола

Главниот музички хепенинг на фестивалот е во сабота на отворено на Широк сокак.

,,Во сабота на Широк сокак главна атракција ќе биде настапот на мега популарниот DJ Michael Gray  од  Велика Британија, еден од најпочитуваните и најбараните музички уметници на глобалната музичка денс сцена. Тоа е и негов прв и ексклузивен настап во Република Македонија, а атмосферата ќе ја загрее и атрактивната Djane Nadine DJ од Унгарија, која во последните неколку години е меѓу најбараните и најангажираните женски диџеи.,,-рече Златко Талевски, извршен директор на МКЦ Битола.

Сето ова го надополнува културниот амбиент по кој е препознатлива Битола.

,,МКЦ се исклучителни и затоа ја имаат нашата максимална поддршка. Сите заедно ја популаризираме Битола. И не случајно во многу италијански медиуми Битола е вброена како четврта општина во Европа по број на културни настани по глава на жител.,,-рече м-р Владимир Талески, градоначалник на Битола.

Меѓународниот фестивал “Битола Отворен град” ќе трае до 29 јуни.

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=10935

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-