сабота, 19 август 2017 07:22:01
Бит Фест

Инфо плус: На Бит фест утре концерти и настапи на диџеи

Admin Bitola јуни 29, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Инфо плус: На Бит фест утре концерти и настапи на диџеи
Инфо плус: На Бит фест утре концерти и настапи на диџеи

Битолчани утре во рамките на Бит Фест ќе може да уживаат во концерти на мешаниот и на женскиот хор при КУД Стив Наумов, како и во настап на диџеи.

 

на Пациото пред Завод и музеј – Битола, концертот на мешаниот и на женскиот хор ќе почне во 20.30 часот. На репертоарот на мешаниот хор се дела од Мокрањац, Скаловски, Гајдов, Аркадел и руска и француска народна песна.

 

Потоа ќе уследи младинскиот женски хор, со дела од Бах, Мокрањац, како и црнечки спиритуални песни и аранжмани на познати песни.

 

Во 22 часот, пак, во рамките на „Битола отворен град 2013“ ќе почне настапот на диџеите Мајкл Греј и Дџејн Недин, а како загревање публиката ќе се забавува со македонски диџеи.

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-