понеделник, 23 октомври 2017 00:34:28
Бит Фест

инфо плус: ГАЛЕРИЈА Публиката на Бит Фест почестена со концерти, Баскерфест и изложба

Admin Bitola јули 1, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на инфо плус: ГАЛЕРИЈА Публиката на Бит Фест почестена со концерти, Баскерфест и изложба
инфо плус: ГАЛЕРИЈА Публиката на Бит Фест почестена со концерти, Баскерфест и изложба

Реномираниот летен културен фестивал Бит Фест го одбележува првиот викенд од своето годинашно издание.

 

Синоќешната програма, пак, во концертната сала на Завод и Музеј со концертот на Ѓорѓина Поповска и Робе Доминика создаде вистинско уживање на бројната публика.

 

Исклучителните улични перформанси кои беа дел од втората вечер на Баскерфест на БИТ ФЕСТ, исто така го преполнија Широк сокак, создавајќи атмосфера на забава и исклучителна интеракција помеѓу изведувачите и публиката.

 

Во Културниот центар Магаза беше отворена изложба на деветата меѓународна ликовна колонија „Де Ниро“ .

 

Во рамките на „Битола отворен град“ на Плоштад Магнолија се одржаа повеќе настани концерт на Billy Andol (BIH), Strah od Dzeki Chena (SRB) и Spank (MK), а се тоа беше надополнето со Face and body painting од Александра Димитриевска (MK).

http://www.plusinfo.mk/vest/97500/GALERIJA-Publikata-na-Bit-Fest-pochestena-so-koncerti-Baskerfest-i-izlozhba

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-