недела, 22 октомври 2017 20:54:19
Бит Фест

Инфо плус: Бит Фест денеска со поетски симпозиум, работилница за стрип и концерти

Admin Bitola јули 3, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Инфо плус: Бит Фест денеска со поетски симпозиум, работилница за стрип и концерти
Инфо плус: Бит Фест денеска со поетски симпозиум, работилница за стрип и концерти

Со поетски симпозиум на тема „Влијанието на поезијата врз современото“ и со работилница за стрип, денеска во 10 часот продолжи годинашното издание на Бит Фест.

 

Дел од симпозиумот, кој се одржува во Малата сала на Центарот за култура, е и претставувањето на поезијата на Златко Крамариќ и неговата работа врз промоцијата на македонската поезија и литература во Република Хрватска.
Модератор е Венко Андоновски.

 

Исто така во 10 часот, почна и работилница за стрип „Калеидоскоп“, која во Културен центар „Магаза“ ја организира Здружение на граѓани „Macedonia Together“.

 

Вечерва пак ќе се одржат концерти, а почнува и тридневниот „Summer Love Festival“ кој е дел Бит Фест 2013.
Во 20 часот во Културен центар Магаза почнува концерт на ансамблите „Плетенка“ од Битола и „Граовска младост“ од Бугарија.

 

Во Хераклеја во 20.30 часот ќе почне концертот на Оксана Чавкопулу од Грција, а репертоарот вклучува дела од Хендл, Глук, Албинони, Скарлати, Чимароза и Перголези.

 

Во 21 часот на Новата сцена на Центарот за култура ќе се има снимање на документарен филм за рок музика и снимање на музички концерт на Памперс, Спенк и АТА.

 

Вечерва и во наредните два дена на во 20 часот на плоштадот Магнолија „Summer Love Festival“, со учество на повеќе диџеи и музичари. Главен покровител е Општина Битола, а спонзори се телевизијата Орбис, Кафе Пијано и Битолска пиварница.

http://www.plusinfo.mk/vest/97677/Bit-Fest-deneska-so-poetski-simpozium-rabotilnica-za-strip-i-koncerti

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-