недела, 24 септември 2017 05:20:52
Бит Фест

ГОЛЕМ КОНЦЕРТ НА КАЛИОПИ НА ХЕРАКЛЕА

Admin Bitola август 26, 2015 Следно на Бит Фест Коментарите се исклучени на ГОЛЕМ КОНЦЕРТ НА КАЛИОПИ НА ХЕРАКЛЕА
ГОЛЕМ КОНЦЕРТ НА КАЛИОПИ НА ХЕРАКЛЕА

Вечерва на античкиот локалитет Хераклеа, со поп дивата и кралицата на забавната музика, Калиопи Букле, ќе се затвори десеттото јубилејно издание на битолското културно лето БИТ ФЕСТ 2015.  Во Македонија  важи за вонсериски уметник од светски калибар, кој покрај извонредните вокални способности во рамките на поп музиката, изведува и компонира музика за филм, театар и балет.

„На наше големо задоволство за сите наши присутни гости од странство, за многубројната публика од околните градови и за домашната публика, како домаќини на овогодинешниот јубилеен БИТ ФЕСТ, решивме фестивалот свечено да го затвориме со најголемата музичка ѕвезда која претставува гордост за Македонија, а и пошироко – Калиопи Букле. Оваа година програмата на БИТ ФЕСТ беше доста богата со околку 200 различни настани, имавме  проширување и градација на официјалниот дел, за да на крај се заврши со Калиопи “- истакна градоначалникот на Општина Битола д-р Владимир Талески.

БИТ ФЕСТ е фестивал со најголема, најсодржајна и најразлична програма во која се опфатени повеќе социо-културни и музички настапи.

„ Пред се сакам да ви се заблагодарам за поканата и честа која ја имам денес. Она што се најави пред шест месеци денес се реализира. Битола за мене има посебно место, особено битолската шмекерска публика.  Од моето враќање во Македонија во 1999 год, неколку големи концерти се имаат случено во прекрасната Битола. Тоа што ќе се случи вечерва на Хераклеа за мене претставува посебен стремеж. Заедно со мојот бенд нестрпливи сме за вечерниот настап“ – истакна поп дивата Калиопи Букле.

Големиот концерт на Калиопи започнува во 21 часот на античкиот локалитет Хераклеа.

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-