сабота, 19 август 2017 07:16:11
Бит Фест

ДНЕВНИК: KОНЦЕРТ И ФИЛМ НА „БИТ-ФЕСТ“

Admin Bitola август 22, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на ДНЕВНИК: KОНЦЕРТ И ФИЛМ НА „БИТ-ФЕСТ“
ДНЕВНИК: KОНЦЕРТ И ФИЛМ НА „БИТ-ФЕСТ“

Пијанистката Верица Дивитарова и виолинистот Валентин Наумов вечерва во 20 часот ќе одржат концерт во Заводот и музеј во Битола во рамките на „Бит-фест“. Еден час порано во Центарот на културата ќе биде прикажан документарниот филм „Битола во Европа“. Филмот е во режија и по сценарио на Анета Шијакова, во продукција на невладината организација ,,Граѓански патеки“. Продукцијата на филмот е поддржана од градоначалникот на Битола, Владимир Талески, во рамките на „Бит-фест“.

По промоцијата на филмот, во 20 часот, во галеријата ,,Мано ди Мано“ (поранешно „Де Ниро“) на Широк сокак ќе бидат послужени антички специјалитети и античко вино, кои своевремено се консумирале во античка Хераклеја Линкестис. Во 22 часот во културниот центар „Магаза“ ќе биде прикажан словенечкиот филм „Шангај џипси“ со нашиот актер Висар Вишка во главната улога. Проекцијата е во рамките на филмските денови „СЕЕ а Пари“.

http://dnevnik.mk/?ItemID=2852DD678FED744FA0D6E56AC5C25B69

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-