петок, 22 септември 2017 04:52:06
Бит Фест

„Дива“ – премиера на Битолскиот театар

Admin Bitola јуни 21, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на „Дива“ – премиера на Битолскиот театар
„Дива“ – премиера на Битолскиот театар

Народниот театар-Битола во понеделник премиерно ќе ја изведе претставата „Дива“ на Маријана Нола, во режија на Софија Ристевска. Претставата е во продукција на Битолскиот театар и Општина Битола и е дел од програмата на Битолското културно лето „Битфест“.

– Во ова време на либерален капитализам, кога парите го организираат и структурираат човекот, се поставува генералното прашање, дали кариерата или семејството се есенцијата и смислата на животот? Дали на овој век на материјални придобивки, личната и семејната среќа ќе го има приматот врз борбата за финансиски успех? Дива го поставува прашањето дали семејството е, сепак, поважно од се?, рече режисерката Ристевска денеска на прес-конференција.

Во „Дива“ ќе играат Елена Мошевска, Маја Андоновска и Огнен Дранговски. Сценограф на претставата е Валентин Светозарев, костимограф Благој Мицевски, а кореографијата е на Кире Миладиноски.

http://www.mtv.com.mk/mk/vesti/kultura/82515/%E2%80%9Ediva%E2%80%9C_-_premiera_na_bitolskiot_teatar.aspx

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-