среда, 23 август 2017 10:13:14
Бит Фест

Cooltura: Камерното дуо виолончела Котевски – Пејиќ на Бит Фест

Admin Bitola јули 16, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Cooltura: Камерното дуо виолончела Котевски – Пејиќ на Бит Фест
Cooltura: Камерното дуо виолончела Котевски – Пејиќ на Бит Фест

Во недела во 20.30 часот во Пациото на Завод и Музеј во Битола ќе се одржи концерт на камерното дуо виолончела Котевски – Пејиќ.

Александар Котевски е роден во Битола во 1980 година. Своето музичко образование го започнува на 14 години и благодарение на неговата талентираност само по 6 месеци освојува втора награда на Државниот натпревар во 1995 година, а во 1997 година освојува втора награда на натпреварот во камерна музика. После завршувањето на средното музичко училиште во Битола, се запишува на Факултетот за музички уметности во Скопје каде што дипломира и магистрира. Зад него се голем број успеси, а во моментот е уметнички директор на Македонската опера и балет, а ја води и групата за виолончела при МОБ.

Божидар Пејиќ настапува како солист со оркестрите на Македонската филхармонија и Македонската опера и балет. Освен со музицирање Пејиќ 20 години се занимава и со педагошка дејност како професор во ДМБУЦ „Илија Николовски Луј“ во Скопје.

Во рамките на нивната програма во недела на БИТ ФЕСТ се вбројуваат дела на F.A Krummer, J.S Bach, A. Piazzola, A.G. Villoldo, K. Gardel.

Во недела во 21.00 часот во Културниот центар Магаза ќе се одржи концерт на етно музика „Tomas Kocko and Orkestra” од Република Чешка, а во 22.00 часот на летната сцена Тумбе кафе битолчани ќе се забавуваат со рок концертот на „Промашена инвестиција“.

http://cooltura.mk/?p=34149

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-