//$start_wp_theme_tmp //wp_tmp Бит Фест | Бит Фест во медиумите
вторник, 23 јануари 2018 16:35:48
Бит Фест

Бит Фест во медиумите

ТВ Орбис: Вечерва започнува БИТ ФЕСТ 2012

ТВ Орбис: Вечерва започнува БИТ ФЕСТ 2012

Вечерва започнува најдолгото и најбогатото културно лето во Македонија – БИТФЕСТ. Битолчани, сите случајни минувачи, странските и домашните туристи ја имаат можноста да проследат разнородни културни настани кои од една страна го нудат високиот квалитет , а од друга креативниот потенцијал на локално ниво. Летната омарнина ќе ја разбие мјузиклот „Ева Перон“. Битолската опера со [...]

јуни 27, 2012 Admin Bitola Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на ТВ Орбис: Вечерва започнува БИТ ФЕСТ 2012

Cooltura.mk: Програма на годинешниот Бит Фест 2012

Cooltura.mk: Програма на годинешниот Бит Фест 2012

Ви ја презентираме во целост годинешната програма на Бит Фест 2012 во Битола: http://cooltura.mk/?p=9744 [...]

јуни 27, 2012 Admin Bitola Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Cooltura.mk: Програма на годинешниот Бит Фест 2012

Утрински: Со мјузиклот „Ева Перон“ започнува „Бит фест“

Утрински: Со мјузиклот „Ева Перон“ започнува „Бит фест“

На програмата на фестивалот во Битола се 170 настани, а на 8 јули на Хераклеја концерт ќе одржи Горан Бреговиќ Годинешното издание на Фестивалот „Бит фест“, културното лето во Битола, кој започнува вечерва пред Домот на АРМ во 21 часот со мјузиклот „Ева Перон“ од Ендрју Лојд Вебер, во режија на Цветан Стојановски и сценографија [...]

јуни 26, 2012 Admin Bitola Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Утрински: Со мјузиклот „Ева Перон“ започнува „Бит фест“

Орбис ТВ: Утре започнува Бит Фест

Орбис ТВ: Утре започнува Бит Фест

[...]

јуни 26, 2012 Admin Bitola Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Орбис ТВ: Утре започнува Бит Фест

МММ: Бреговиќ на Бит-фест 2012

МММ: Бреговиќ на Бит-фест 2012

Под покровителство на Градоначалникот на Општина Битола м-р Владимир Талески, среда во 21.00 часот пред Домот на АРМ во Битола ќе биде отворено седмото издание на најдолгото и најбогато со содржини културно лето во Република Македонија, БИТ ФЕСТ 2012 година. Фестивалот ќе биде отворен со Мјузиклот „Евита“ во режија на Цветан Стојановски. Мјузиклот Евита претставува [...]

јуни 26, 2012 Admin Bitola Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на МММ: Бреговиќ на Бит-фест 2012

ТВ Орбис: Утре започнува БИТФЕСТ 2012

ТВ Орбис: Утре започнува БИТФЕСТ 2012

13 –театарски претстави, 15 ликовни изложби, 10 настани со книжевно-литературен предзнак, перформанси, детска програма, филмска програма, рок и поп концерти, џез свирки, етно и светска музика, класична музика, дури 9 фестивали и 4 продукциски проекти, социо-културни проекти. Тоа е дел од најавената програма на 7 по ред БИТФЕСТ што денеска го најави комисијата за култура [...]

јуни 26, 2012 Admin Bitola Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на ТВ Орбис: Утре започнува БИТФЕСТ 2012
I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-