сабота, 19 август 2017 07:34:48
Бит Фест

Брзкруг: Фестивал на Олдтајмери – Битола 2013

Admin Bitola јули 4, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Брзкруг: Фестивал на Олдтајмери – Битола 2013
Брзкруг: Фестивал на Олдтајмери – Битола 2013

Викендов во рамките на Бит Фест се одржа фестивалот на олдтајмери, односно автомобили кои се постари најмалки 30 години.

Настанот се одвиваше на плоштадот Гоце Делчев од 10 до 16 часот, во организација на здружението на љубители на олдтајмери, Retro Freaks од Битола. На изложбата беа прикажани над 40 експонати, од различни градови: Велес Прилеп, Кавадарци, како и гости од Србија.
Беа доделени 7 награди и тоа:

Награда за најстаро возило – Ивановски Марјан FIAT 500 TOPOLINO 1935 – Скопје
Најдобра реставрација – Никола Митревски CITROEN 2 CV 1968 – Битола
Најоригинално возило Владимир Лазаревиќ KARMAN GHIA 1968 – Скопје
Историски тркач – Милан Фуштиќ FIAT ABARTH 1000 TC – Скопје
Награда за посебна заслуга за развивање на ретро културата во Македонија – Борче Таневски (Етно Авто Музеј) Крклино
Посебна награда за најмногу изминати километри во Битола – Далибор Младеновиќ  FORD TAUNUS – Врање Србија

http://www.brzkrug.com/2011-03-31-21-30-49/mk-avonews/11806–2013

 

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-