среда, 20 септември 2017 11:22:37
Бит Фест

Бизнис инфо: Почнува Локум фест во Битола

Admin Bitola јули 19, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Бизнис инфо: Почнува Локум фест во Битола
Бизнис инфо: Почнува Локум фест во Битола

Во рамките на културното лето Бит фест и оваа година со поддршка од Општина Битола се одржува 7-то издание на Локум фест – музика и традиција, етно – word music фестивал кој го слави славното конзулско минато на Битола.

На програмата се Саем на ракотворби, Антикварница на отворено, Саем на млади претприемачи, Изложба на стари фотографии и музичка програма со гости од Данска, Финска, Норвешка, Унгарија, Словенија.

Фестивалот се одржува од 17-20 јули на Плоштадот Магнолија и во срцето на старата битолска чаршија, во организација на Центар за културна деконтаминација Битола.

Во среда од 17 – 20 часот во Зоолошката градина во Битола започнува Креативниот Арт Фестивал – Биосфера. Во Пациото на Завод и музеј во 22 часот продолжува Кино проекцијата и дебатата во организација на Контра кадар.

http://bi.mk/%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%BD%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D1%83%D0%BC-%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%B2%D0%BE-%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%B0/

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-