сабота, 16 декември 2017 09:59:53
Бит Фест

„БИТОЛИНО 2017“

Bitfest 2017 Admin август 8, 2017 Претходни настани Коментарите се исклучени на „БИТОЛИНО 2017“

Со премиера на детската театарска претстава „Јованче и Марика“, во продукција на „Бабец театар“, започна седмото издание на Интернационалниот детски театарски фестивал „Битолино“. Претставата е работена според приказната на Браќа Грим, во режија на Васко Мавровски, дизајн Благој Мицевски, сцена Цветан Јовановски, светло Игор Мицевски. Играа: Валентина Грамосли, Никола Пројчевски и Петар Спировски.
После изведбата на театарската претстава, беше отворена самостојната изложба на Ивана Кочов, насловена „Сакам да сонувам“, што претставува и мото на овогодинешното издание на интернационалниот детски театарски фестивал „Битолино“.
„Првиот ден на Битолино е зад нас…мисијата успешна…многу емоции и задоволни деца, многумина останаа надвор, се извинуваме од срце иако немаме никаква вина бидејќи капацитетот на салата е ограничен…продолжуваме…денес од 19.00 и 20.30 часот…Повелете…Да сонуваме заедно…Првата претстава е со капацитет од 120 седишта, втората со 450. Влезот е слободен. Ве очекуваме“, рече Васко Мавровски директор на Интернационалниот детски театарски фестивал „Битолино“, кој и оваа година е дел од програмата на Битолското културно лето БИТ ФЕСТ 2017.

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-